Menu

+420 222 211 275 evenings only info@agharta.cz

program jazz klubu

PO 21.10. HOT LINE fusion audio REZERVACE | KOUPIT VSTUPENKY
  

David Fárek (saxofony), Jaroslav Friedl (kytara), Jan Hála (klávesy), Vladimír Kliment (baskytara), Ondřej Sluka (bicí)

Hot Line je přední česká jazzová skupina věnující se od poloviny 80. let stylu fusion. Skupinu založil již v roce 1984 pianista, skladatel a aranžér Jan Hála. Kapelou prošla celá řada skvělých jazzových hráčů. Ne jinak je tomu i v současníé sestavě, v které dominují mladé tváře saxofoista David Farek a bubeník Ondřej Sluka, kteří nahráli i poslední album Storytelling. 

  
ÚT 22.10. CAPTAIN FINGERS fusion q ,keys , b, dr video REZERVACE | KOUPIT VSTUPENKY
  

Viktor Jerman - kytara, Vít Pospíšil - klávesy, Vladimír Kliment - bass, Michal Hejna - bicí a jako host občas Imran Musa Zangi - percuse

V osmdesátých letech minulého století vzniklo v Los Angeles mnoho skvělých nahrávek, na kterých se podíleli kytarista Lee Ritenour a pianista Dave Grusin. Právě přezdívka Lee Ritenoura dala název seskupení muzikantů, kteří si některé z nich chtějí připomenout spolu s dalšími evergreeny fusion jazzu, nebo tzv. "LA sound"v té době velmi populárními. Především díky excelentnímu výkonu kytaristy Viktora Jermana tak uslyšíte  skladby těch nejlepších představitelů jako Fourplay, Pat Metheny, Yellow Jackets, Larry Carlton, Jeff Lorber, Lyle Mays, Marcus Miller a další.  

  
ST 23.10. JFK/PRG Dream Band feat Karel Růžička fusion REZERVACE | KOUPIT VSTUPENKY
  

Karel Růžička jr.- saxofony, Viktor Jeman - kytara, Vít Pospíšil - klávesy, Vladimír Kliment - bass, Michal Hejna - bicí, Imran Musa Zangi percuse

Na pozvání Přerovského jazzového festivalu přilétá z New Yorku saxofonista Kerel Růžička jr. aby doplnil a povýšil seskupení muzikantů, které spojuje  téměř misionářská radost z fusion jazzu, který byl velmi populární v osmdesátých letech minulého století. Především díky excelentnímu výkonu kytaristy Vikora Jermana tak před třídenním učinkováním v Přerově uslyšíte  skladby těch nejlepších představitelů této přijemně se poslouchající hudby jako Fourplay, Pat Metheny, Yellow Jackets, Larry Carlton , Jeff Lorber, Lyle Mays, Marcus Miller a další.

  
ČT 24.10. LIMITED EDITION modern jazz audio video REZERVACE | KOUPIT VSTUPENKY
  

Marek Prokop - alt saxofon, Jakub Doležal - soprán & tenor saxofony, Filip Jiskra - pozoun, Jan Hála - piano, Jan Tengler - kontrabas, Jan Linhart - bicí nástroje

Skupina Limited Edition jedna z mála kapel na pražské jazzové scéně, v které můžete slyšet tříčlennou dechovou sekci. Zásluhu na tom má její zakladatelem pianista a skladatel Jan Hála. Přesvědčit se o tom můžete také na albu Groove Roots. Současný repertoár tvoří původní kompozice Jana Hály doplněné o skladby světových autorů - Miltona Nascimenta, Briana Wilsona, Omera Avitala, Jeffa Coffina, Zbygniewa Seiferta a dalších.

  
25.10. PETR BENEŠ QUARTET modern jazz video REZERVACE | KOUPIT VSTUPENKY
  

Miroslav Hloucal (trubka), Petr Beneš (klavír), Petr Dvorský (kontrabas), Marek Urbánek (bicí)


Jazzový pianista, pedagog a skladatel Petr Beneš se skladbou Waiting for Art vyhrál soutěž o nejlepší jazzovou skladbu roku 2011 pořádanou OSA. Od té doby se věnuje především svému kvartetu s cílem prezentovat vlastní tvorbu. Petr Beneš Quartet nabízí originální repertoár v exkluzivní kombinaci s výjimečnými muzikanty. V dubnu roku 2016 vychází debutové CD pod názvem “PBQ + 1” ve složení Ondřej Štveráček - tenorsaxofon, Tomáš Baroš - kontrabas, Marek Urbánek - bicí a Petr Beneš - piano / Fender Rhodes. Na desce hostuje Miroslav Hloucal na trumpetu a doplňuje tak ono “+1” v názvu CD.

  
SO 26.10. JIŘÍ HÁLA JAZZ PROJECT funk jazz audio REZERVACE | KOUPIT VSTUPENKY
  

Jiří Hála (saxofon, flétna), Michal Gera (trubka), Jaroslav Friedl / Jiří Kovář (kytara), Jan Tengler (kontrabas), Petr Mikeš (bicí)

Saxofonista Jirka Hála si splnil svůj sen a nahrál CD album se skvělými muzikanty z New Orleans v jejich městě. Repertoár koncertu vychází právě z tohoto projektu "Make You Wanna Hala".

  
NE 27.10. JAMISON ROSS .visit AghaRTA Prague Jazz Festival page, please REZERVACE | KOUPIT VSTUPENKY
  
  
PO 28.10. KAREL RŮŽIČKA jr. QUARTET modern jazz REZERVACE | KOUPIT VSTUPENKY
ÚT 29.10. KAREL RŮŽIČKA jr. QUARTET modern jazz REZERVACE | KOUPIT VSTUPENKY
  
  
Karel Růžička jr: saxofony; Stanislav Mácha: klavír; Petr Dvorský: kontrabas; Jiří Slavíček: bicí

Po 25 letech od své premiery se do AghaRTA Jazz Centra vrací kvarteto The Four, které kdysi tvořili velmi mladí, avšak již skvělí jazzmani. Všichni dnes patří k těm nejrespektovanějším na české hudební scéně a Karel Růžička mladší navíc úspěšně působí v New Yorku. AghaRTA byla jejich domovskou scénou od jejich počátku, kdy vzniklo i album "Space and Rhythm". Nahrávka nyní vychází u příležitosti tohoto mimořádného hudebního setkání v reedici. Na dvou specielních koncertech představí repertoár z vysoko ceněného alba Grace and Gratitude, které Karel Růžička nahrál v New Yorku se skvělými spoluhráči / John Patitucci, Nate Smith, Jon Covherd /

 
  
ST 30.10. HOT LINE fusion audio REZERVACE | KOUPIT VSTUPENKY
  

David Fárek (saxofony), Jaroslav Friedl (kytara), Jan Hála (klávesy), Vladimír Kliment (baskytara), Ondřej Sluka (bicí)

Hot Line je přední česká jazzová skupina věnující se od poloviny 80. let stylu fusion. Skupinu založil již v roce 1984 pianista, skladatel a aranžér Jan Hála. Kapelou prošla celá řada skvělých jazzových hráčů. Ne jinak je tomu i v současníé sestavě, v které dominují mladé tváře saxofoista David Farek a bubeník Ondřej Sluka, kteří nahráli i poslední album Storytelling. 

  
další koncerty >>

coded by rhaken.net