Menu

+420 222 211 275 evenings only info@agharta.cz

program jazz klubu

ST 26.2. VÍT ŠVEC TRIO modern jazz audio REZERVACE | KOUPIT VSTUPENKY
  

Vít Pospíšil  (klavír), Vít Švec (kontrabas), Michael Nosek (bicí)

Trio založil Vít Švec v roce 2000 v Praze s mexickým pianistou Markem Aanderudem. V roce 2002 nahradil Marka Aanderuda mladý slovenský klavírista Matej Benko. Spolupráce s Matejem Benkem vyvrcholila v květnu roku 2007 na turné po Japonsku. Současnými spoluhráči jsou klavírista Vít Pospíšil a budbeník Michael Nosek. Vít Švec Trio se zaměřuje na moderní pojetí standardů a vlastní skladby.
 

  
ČT 27.2. ONDRA KABRNA & FLYING POWER groove jazz - key, b, d, REZERVACE | KOUPIT VSTUPENKY
  

Ondřej Kabrna (klávesové nástroje), Kryštof Tomeček (kytara, baskytara), Lukáš Pavlík (bicí)

Trio, které vzniklo v lednu 2010 hraje výhradně původní kompozice převážně Ondřeje Kabrny se pohybuje někde mezi jazzem, fusion a klasickou hudbou. Je to hudba energická, plná  emocí a hledání nových směrů a zvuků. Obdobně jako hudba nedávno zesnulého Esbjörna Svenssona. K unikátnímu a originálnímu zvuku kapely a také alba „Timeways“ nemalou měrou přispívají i hudební výkony všech členů kapely.

  
28.2. LIMITED EDITION modern jazz audio video REZERVACE | KOUPIT VSTUPENKY
  

Marek Prokop - alt saxofon, Jakub Doležal - soprán & tenor saxofony, Filip Jiskra - pozoun, Jan Hála - piano, Jan Tengler - kontrabas, Jan Linhart - bicí nástroje

Skupina Limited Edition jedna z mála kapel na pražské jazzové scéně, v které můžete slyšet tříčlennou dechovou sekci. Zásluhu na tom má její zakladatelem pianista a skladatel Jan Hála. Přesvědčit se o tom můžete také na albu Groove Roots. Současný repertoár tvoří původní kompozice Jana Hály doplněné o skladby světových autorů - Miltona Nascimenta, Briana Wilsona, Omera Avitala, Jeffa Coffina, Zbygniewa Seiferta a dalších.

  
SO 29.2. LATIN WAVE latin jazz video REZERVACE | KOUPIT VSTUPENKY
  

Alois Hedervári (bicí), Marek Prokop (saxofon), Stanislav Mácha (piano), Vladimír Kliment (baskytara)

Skupina Latin Wave byla založena hudebníky, které spojuje zájem o jazz inspirovaný prvky tradiční afrokubánské hudby. Hlavní postavou je "pán kapelník" Lojza Hedervári.

  
NE 1.3. PRIME TIME VOICE jazz vocal trio + g, b, d audio video REZERVACE | KOUPIT VSTUPENKY
  

Dana Šimíčková: soprán, Taťána Roskovcová: mezzosoprán, Marta Marinová: alt, Jiří Kovář: akustická kytara, Jaroslav Šimíček: kontrabas, aranžmá, Jan Dvořák: bicí nástroje

"Jít po vnitřní síle hudby" prostřednictvím starých, zapomenutých, nezapomenutelných, nových či znovuobjevených melodií Klugha, Silvestriho, Grusina, Manciniho, Methenyho, Corey a mnoha dalších je to, co celou šestici zkušených hudebníků spojuje. Díky aranžérské kompaktnosti v pojetí skladeb může v jejich repertoáru směle stát filmová melodie vedle vlastní autorské tvorby nebo folková píseň vedle swingového standardu. Propracované vokální party, působivá jazzová sóla a neotřelý repertoár plný milých hudebních překvapení – to vše je umocněno příjemným akustickým zvukem. Jejich debutové album nedávno pokřtil Ondřej Havelka.

  
PO 2.3. WIMPY´S JACK IN CONCEPT soul,groove jazz REZERVACE | KOUPIT VSTUPENKY
  

Bharata Rajnošek - sax, tr, Jaroslav Friedl - kytara, Wimpy Tichota - basa , Ondřej Sluka - bicí

Bylo jen otázkou času, kdy se vyhledávaný basista Wimy Tichota rozhodne vyzkoušet i roli kapelníka. Dlouholetý sidman tak povolal své zřízněné duše, sestavil repertoár jak z vlastních skladeb , tak z soulové klasiky včetně originálních úprav Michaela Jacksona. 

  
ÚT 3.3. AghaRTA BAND feat. Imran Musa Zangi groove jazz audio video REZERVACE | KOUPIT VSTUPENKY
  

Adam Tvrdý (kytara), Ondřej Kabrna (klávesy), Vít Švec (kontrbas /, Michal Hejna (bicí), Imran Musa Zangi / percuse/ 

Jak vyplývá z názvu, tuto kapelu můžete slyšet pouze v AghaRTĚ. Bubeník a manažer klubu Michal Hejna, pravidelně zve hudebníky, s kterými rád hraje. Především citlivého a romantického klavíristu Ondřeje Kabrnu, jazzového kytaristu s "rockovým srdcem" Adama Tvrdého a basistu Vítka Švece a neposlední řadě nesmí chybět nejrespektovanější čeký percusista Imran Musa Zangi. Repertoár odráží hudební vkus všech zúčastněných včetně jejich kompozic a cover verzí dalších slavných skladatelů jako Lalo Schifrin, Duke Ellington, Miles Davis a Beatles.

  
ST 4.3. NBS TRIO (SK) modern jazz REZERVACE | KOUPIT VSTUPENKY
  

Klaudius Kováč – piano, Róbert Ragan – double-bass and Peter Solárik – drums

BS Trio je jednou z nejvýznamnějších jazzových formací na slovenské jazzové scéně, která byla vytvořena v roce 1998 a dosud existuje ve svém původním uspořádání. Navzdory svému jménu se hudební spektrum kapely rozprostírá daleko za hranice 40. a 50. let. Značný hudební potenciál členů tria jim umožňuje čerpat z vlivů od klasické hudby, etnického lidu až po moderní jazz. Tyto vlivy se promítají do jejich vlastních původních skladeb i do interpretace jazzových standardů.

NBS Trio produkuje tři studiová alba Trio pravidelně spolupracuje s předními umělci, jako je Scott Hamilton (USA), Janusz Muniak (PL), Gabor Winand (HU), Juraj Bartoš (SK) a předváděl a pořádal workshopy v mnoha evropských zemích jako dobře USA.

 

 

  
ČT 5.3. Krisztián Oláh Quartet (HU) modern jazz REZERVACE | KOUPIT VSTUPENKY
  

Krisztián Oláh – piano, Kálmán  Oláh Jr. – saxophone, György Orbán – double bass, Dániel Serei – drums

Klavírista Krisztián Oláh je v současné době klíčovou postavou maďarské jazzové scény. Bylo mu teprve dvacet, když skončil na třetím místě na jazzovém festivalu Montreux v roce 2015. Během následujícího dvoutýdenního akademického programu se objevil ve shodě s takovými velikány jako Al Jarreau, Kurt Rosenwinkel, Nils Petter Molvær a Joe Sanders. V roce 2016 ho Maďarská jazzová federace zvolila mladým jazzovým hudebníkem roku a v roce 2018 byl prvním Maďarem, který byl pozván na mezinárodní soutěž, kterou uspořádal Americký institut Thelonious Monk Institute pro nejlepší čtrnáct jazzových klavíristů na světě.

  
6.3. Kamila Drabek Tercet (PL) modern jazz REZERVACE | KOUPIT VSTUPENKY
  

Marcin Konieczkowicz – alto saxophone, Kamila Drabek – double bass, Kacper Kaźmierski – drums

Tercet je skupina přátel, kteří se setkali během studia na Hudební akademii v Krakově. V současné době provozují jednu z nejzajímavějších a nejuznávanějších mladých kapel na polské jazzové scéně. Kapela hraje skladby Kamily; jsou plné zpěvu, lidových melodií, které se hrají s rockovou energií a mladistvou milostí. Je to jazz hrál „v polštině“ - s velkou dávkou slovanského lyricismu, ale také se smyslem pro humor. Poctivost a plná profesionalita jim dala kritické uznání a sympatie publika. Kapela vydala své první album v roce 2019.

 

  
další koncerty >>

coded by rhaken.net