Menu

+420 222 211 275 evenings only info@agharta.cz

AGHARTA PRAGUE JAZZ FESTIVAL 2018 

Vážení přátelé,
náš letošní ročník bude již třetím rokem skromnější, než v předešlých letech. Odráží se v tom podstatně skromnější výše grantu hlavního města, která se již třetím rokem nezměnila. Zůstáváme v naději, že se může změnit názor grantových odborníků, kteří o nás takto rozhodli, či napříště snad budou rozhodovati jiní.
Děkujeme za pochopení
AghaRTA

20. června, AghaRTA Jazz Centrum, 21 h                                        KOUPIT VSTUPENKY
BARBORA TELLINGER QUARTET

Barbora Tellinger - zpěv , John Fresk - piano, Petr Dvorský - Kontrabes, Tomáš Hobzek -bicí

 

Umělci z Jihoafrické republiky nebývají častými hosty na evropských podiích. Velmi rádi přivítáme dva z nich, kteří se ve své zemi těší velké přízni. Zpěvačku Barboru Tellinger s pianistou Johnem Freskem podpoří neméně kvalitní česká rytmika.

27+28. června, AghaRTA Jazz Centrum, 21 h                                        KOUPIT VSTUPENKY
VIKTORIA KLEWIN & BAND

Vikroria Klewin - zpěv, Adam Tvrdý - kytara, Jan Jakubec - basa, Tomáš Hobzek -- bicí

 

Bluesová zpěvačka Viktoria Klewin pochází z Anglie. V Čechách vystupovala poprvé před děma roky. Úspěch jejího turné si vynutil opakování a tak se poprvé představí s českými muzikanty v AghaRTĚ.

8. a 9 srpna, AghaRTA Jazz Centrum, 21 h                                        KOUPIT VSTUPENKY
FUNCUBELLO feat. Wojtek Pilichowski

Jiří Halada - saxofony , EVI , Wojtek Pilichowski - basa, Loredana Tumor - Sapcu  klávesy, Daniel Sapcu -bicí

Český saxofonista Jiří Halada, který čerpá především z odkazu nezapomenutelného Michaela Breckera, žije v Německu již mnoho let. Jedna z jeho četných aktivit je kapela Funcubello, v které vedle manželské dvojice hraje jeden z nejuznávanějších polských basistů Wojtek Pilichowski.

26. září, Lucerna Music Bar, 21 h                                            KOUPIT VSTUPENKY

LUBOŠ ANDRŠT - KONCERT "70 LET"  ...LA Blues Band, LA Group a ENERGIT

Nesporně nejuznávanější jazzový a bluesový kytarista Luboš Andršt stále neúnavě vystupuje s několika kapelami současně. Na koncertě , který bude oslavou jeho dlouholetého přínosu pro českou hudbu, jak muzikantského, tak skladatelského, vystoupí tři aktuální sestavy. Jazzově laděný Luboš Andršt Group, bluesový Luboš Andršt  Blues Band a nově sestavený legendární Energit.  Na podiu se tak sejde mnoho muzikantů včetně neočekáváných hostů, gratulantů.

17. října, AghaRTA Jazz Centrum, 21 h                                        KOUPIT VSTUPENKY

DEAN BROWN BAND

Od roku 1993, kdy poprvé zazářil na APJF Dean Brown v kapele The Brecker  Brothers a následně několikrát s Marcusem Millerem, vždy rádi přivítáme tohoto charismatického kytaristu. Při cestě na svá evropská turné vedle něj v letadle sedí bubeník Marwin Smithy Smith. Z Paříže dorazí basista Linley Marthe, narozený na ostrově Mauricius. Zajímavou sestavu doplní muzikanti žijící v Polsku. Francouzský vibrafonista Bernard Maseli a houslista Mateusz Pliniewicz.     

28. října, Lucerna Music Bar, 21 h                                          KOUPIT VSTUPENKY
CHRIS MINH DOKY & ELETRIC NOMADS feat. DAVE WECKL, DEAN BROWN, GEORGE WHITTY

Dánský basista Chris Minh Doky čas od času dá dohromady tuhle skvělou sestavu muzikantů. Byla by škoda si opět neposlechnout koncert , který je postaven právě na jejich naprosté muzikantské dokonalosti, ale i na velmi poslouchatelných skladebách, především z autorské dílny kapelníka.

23. listopadu, Lucerna Music Bar, 20 h                                          KOUPIT VSTUPENKY
MIKE STERN BAND feat. DARRYL JONES, BOB MALACH, KEITH CARLOCK

Na posledním koncertu AghaRTA Prague Jazz Festivalu nemůže vystoupit nikdo jiný, než kytarista Mike Stern. Ten od roku 1995 pravidelně přivážel skvělé spoluhráče. V jeho kapele jsme tak viděli doopravdy celou muzikantkou špičku. Ne jinak tomu bude i letos, kdy vedle Boba Malacha  zahraje vyhledávaný „stingův bubeník“ Keith Carlock. Jako hlavní host se poprvé představí legendární basista Darryl Jones. Ten se po koncertě s Rolling Stones v červenci, tak do Prahy vrátí letos podruhé.

 

coded by rhaken.net