Menu

+420 222 211 275 evenings only info@agharta.cz

AGHARTA PRAGUE JAZZ FESTIVAL 2017 

AghaRTA Jazz Centrum, 21 hod  KOUPIT VSTUPENKY
31.10. 2017  LACO DECZI CELLULA NEW YORK

Laco Deczi: trumpet; Jan Aleš: keyboards; Michael Krásný: bass; Vaico Deczi: drums

Když poprvé po revoluci zahrál na Mezinárodním jazzovém festivalu Praha Laco Deczi, nikdo netušil, že jeho návraty budou nekonečné. V roce 1991, tehdy na pozvání Antonína Matznera ve spolupráci s Aghartou, vystoupil s New York Cellula vedle dalších předlistopadových emigrantů, Rudy Linky a George Mraze. Od té doby absolvuje každoroční vyprodaná turné po celé České republice pravidelně a hraje i v místech, kde se jazz nikdy nehrál. Nechce se ani věřit, že nedávno oslavil 79. narozeniny, vypadá čím dál lépe, oženil se s mladou ženou, koupil nový dům v Connecticutu a stále neztrácí smysl pro humor ani chuť do nové tvorby. Laco se bez nadsázky dá nazvat "Ljubou Hermanovou" českého jazzu.
 


Lucerna Music Bar, 21 hod                                                  KOUPIT VSTUPENKY
6. 11. 2017  CANDY DULFER

Holandská saxofonistka Candy Dulfer je známá po celém světě pro své silné a velmi energické koncerty. Spolupracuje s největšími umělci (např. Beyoncé, Prince, Aretha Franklin, Blondie, Maceo Parker, Dave Stewart a Van Morrison), s vlastní kapelou vystupuje ve vyprodaných klubech a na největších festivalech po celém světě. Nominaci na cenu Grammy dostala Candy Dulfer za své debutové album "Saxuality". Sólových alb se prodalo již více než 2,5 milionu kopií po celém světě.


AghaRTA Jazz Centrum, 21 hod                                                  KOUPIT VSTUPENKY
15. 11. 2017  DEAN BROWN BAND

Dean Brown: guitar; Marvin “Smitty” Smith: drums; Linley Marthe: bass; Bernard Maseli: vibes; Mateusz Pliniewicz: violin

Pamětníci koncertu The Brecker Brothers v Paláci kultury (1993) si jistě vzpomenou na mladého a neznámého kytaristu Dean Browna, který zaujal nejen svými skvělými, pouhými dvěma sóly za večer, které mu tehdy „milostivě hvězdy dovolily“, ale samozřejmě bezchybným zvládnutím role sidemana. Bylo tedy jasné, že se stane vyhledávaným kytaristou, a tak do Prahy v dalších letech přijel s Marcusem Millerem, Victorem Baileym, Bil Evansem či vlastním bandem. 


AghaRTA Jazz Centrum, 21 hod                                                  KOUPIT VSTUPENKY
18. 11. 2017  DIUNNA GREENLEAF

featuring MARCEL FLEMR BAND

V současné době Marcel Flemr působí především jako leader svého „MARCEL FLEMR BANDU“. Hudebně se hlásí k hlubšímu odkazu - kořenům elektrického blues. Hráčský rukopis je inspirován mistry elektrické kytary jako je T-Bone Walker, Lowell Fulson, Clarence "Gatemouth" Brown, Earl Hooker, John Lee Hooker, Hubert Sumlin, Magic Sam, B.B.King, Albert Collins, ale třeba i současnějším přístupem Roberta Craye.

Diunna Greenleaf

 

coded by rhaken.net