Menu

+420 602661018 day office only info@agharta.cz

AGHARTA PRAGUE JAZZ FESTIVAL 2016


AghaRTA Jazz Centrum, 21 hod                                                       KOUPIT VSTUPENKY
14.6. 2016  LACO DECZI

Laco Deczi: trubka; Jan Aleš: klávesy; Michael Krásný: baskytara; Vaico Deczi: bicí nástroje
Když poprvé po revoluci zahrál na Mezinarodním jazzovém festivalu Praha Laco Deczi, nikdo netušil, že jeho návraty budou nekonečné. V roce 1991, tehdy na pozvání Antonína Matznera ve spolupráci s Aghartou, vystoupil s New York Cellula vedle dalších předlistopadových emigrantů, Rudy Linky a George Mraze. Od té doby pravidelně absolvuje každoroční vyprodaná turné po celé České republice i v místech, kde se nikdy jazz nehrál. Nechce se ani věřit, že právě oslavil 78. narozeniny, vypadá čím dál lépe, oženil se s mladou ženou, koupil nový dům v Connecticutu a stále neztrácí smysl pro humor ani chuť do nové tvorby.
Z původních amerických spoluhráčů už mu zbyl pouze syn Vajco, kterého ovšem doplnila mladá tuzemská krev, baskytarista Michal Krásný a klavírista Honza Aleš. Dá se tedy říct, že Češi svému navrátilci rozumnějí.
 
 

AGHARTA PRAGUE JAZZ FESTIVAL 2016 - PODZIM


AghaRTA Jazz Centrum, 21 hod                                                       KOUPIT VSTUPENKY
5.10. 2016  MAGNUS ÖSTRÖM  

Po Danu Berglundovi zavítá letos do AghaRTY další z členů slavné kapely E.S.T., Magnus Öström. Také v hudbě jeho originálního projektu se odráží vliv Magnusova bývalého spoluhráče a kapelníka, geniálního Esbjörna Svenssona. Öströmova kapela je ukázkou vysoké kvality švédského moderního jazzu.

audio

 


Lucerna Music Bar, 21 hod                                                       KOUPIT VSTUPENKY
19.10. 2016  ELECTRO DELUXE 

James Copley: zpěv; Bertrand Luzigan: trombon; Vincent Payen: trubka; Thomas Faure: saxofon; Gael Cadoux: klávesy; Jérémie Coke: baskytara; Arnaud Renaville: bicí

Loňské vystoupení této francouzské party bylo velkým překvapením - viz. recenze koncertu. Výborně sehraná kapela, která střídá precizně odvedenou muzikantskou práci s kvalitní zábavou. Francouzský funk v čele s charismatickým zpěvákem Jamesem Copleym.


AghaRTA Jazz Centrum, 21 hod                                                       KOUPIT VSTUPENKY
23. 10. 2016  DEAN BROWN & FRIENDS feat. Karel Růžička Jr.

AghaRTA Jazz Centrum, 21 hod                                                       KOUPIT VSTUPENKY
24. 10. 2016  DEAN BROWN & FRIENDS feat. Karel Růžička Jr. 

Dean Brown: kytara; Karel Růžička jr.: saxofony; Ondřej Kabrna: klávesy; Vít Švec: kontrabas; Michal Hejna: bicí nástroje; Imran Musa Zangi: perkuse

Když si v lětě 2013 muzikanti Brecker Brothers zajamovali v Aghartě s Petr Kroutil & His Brothers, vyslovil Dean Brown přání to někdy zkusit vážněji. Poté, co byla jeho nabídka vznesena poněkolikáté, nezbylo než ji přijmout. Dvorní hudebníci Agharty se tak dali dohromady a přizvali ke spolupráci pro mimořádná vystoupení v Praze a na Přerovském jazzovém festivalu ještě „dalšího američana“ – Karla Růžičku jr.


AghaRTA Jazz Centrum, 21 hod     
Vstupenky budou k dispozici po definitivním potvrzení koncertu.
27. 10. 2016  MICHAEL LANDAU GROUP  

Michael Landau: kytara; Reggie Hamilton: baskytara; Gary Novak: bicí nástroje

Co dodat? Snad jen, že nechat si ujít vidět tyhle tři muzikanty v
komorním prostředí AghaRTY se snad dá nazvat i hříchem.

 


AghaRTA Jazz Centrum, 21 hod                                                       KOUPIT VSTUPENKY
2. 11. 2016  CARL VERHEYEN BAND
support:  Bettina Schelker 

Carl Verheyen: kytary; Dave Marotta: baskytara; John Mader: bicí nástroje

Myslíme také na milovníky tvrdší muziky a čas od času pro ně zařadíme do programu festivalu lahůdku. Takovou letos bude kytarista Carl Verheyen a jeho spoluhráči. Video ochutnávka Vás díky mimořádným hudebním výkonům přesvědčí a Vaši návštěvu si tak tento koncert nesporně zaslouží.
video


Lucerna Music Bar, 21 hod                                                        KOUPIT VSTUPENKY
7.11. 2016 MIKE STERN & DAVE WECKL BAND
feat. Tom Kennedy & Bob Malach

Mike Stern: kytara; Bob Malach: tenor saxofon; Tom Kennedy: baskytara; Dave Weckl: bicí nástroje

Dvě výrazné osobnosti z předešlých vystoupení na APJF, Mike Stern a Dave Weck si spolu "u nás" poprvé zahráli v Městské knihovně v roce 1995. Poté i několikrát v Lucerna Music Baru. V posledních  letech se jejich cesty nekřížily, jelikož se Dave Weckl věnoval především vlastní kapele a bubenickým klinikám po celém světě. Je tedy zřejmé, dostat ho zpět do kapely, přimělo Mike Sterna i ke změně názvu na rovnocenný Mike Stern / Dave Weckl Band.

 

coded by rhaken.net