Menu

+420 222 211 275 evenings only info@agharta.cz

AGHARTA PRAGUE JAZZ FESTIVAL 2018 

Vážení přátelé,
náš letošní ročník bude již třetím rokem skromnější, než v předešlých letech. Odráží se v tom podstatně skromnější výše grantu hlavního města, která se již třetím rokem nezměnila. Zůstáváme v naději, že se může změnit názor grantových odborníků, kteří o nás takto rozhodli, či napříště snad budou rozhodovati jiní.
Děkujeme za pochopení
AghaRTA

26. dubna, AghaRTA Jazz Centrum, 21 h                                                 KOUPIT VSTUPENKY
DAM'NCO

Damien Schmitt - drums; Michel Alibo - bass; Yann Negrit - guitar; Michaël Lecoq - piano/tastiere; Nicholas Vella - keyboards

Kapelníkem francouzské pop jazzové kapely Dam'nco je renomovaný bubeník Damien Schmidt, kterého si jistě pamatujete z vystoupení s Alainem Caronem. V jejich hudbě se odráží atmosféra Pařížské čtvrti, kde bydlí všichni členové a je dokonalým odrazem francouzského multikulturalismu 21. století.  

VIDEO

7. května, AghaRTA Jazz Centrum, 21 h                                        KOUPIT VSTUPENKY
The FRANK BASILE / OSIAN ROBERTS QUINTET

Frank Basile - baritonsaxofon, Osian Roberts - tenorsaxofon, Stanislav Mácha- piano, Tomáš Baroš - Kontrabes, Marek Urbánek -bicí

Vynikající americký baritonskaxofonista Frank Basile, člen Count Basie Orchestra vystoupí spolu s svým anglickým přítelem Osianem Robertsem na jedinném společném koncertě v Čechách.


22. května, Lucerna Music Bar, 20 h                                                 KOUPIT VSTUPENKY
ORIGINAL VINTAGE ORCHESTRA  

Po necelém roce se do Lucerna Music Baru vrací Petr Kroutil se svým unkátním projektem Original Vintage Orchestra. Když si před dvěma roky začal plnit svůj sen a dal dohromady big band, nenašlo se mnoho těch, kteří by věřili, že se mu to podaří. AghaRTA tomu věřila. Petr Kroutil svoji jasnou vizi o repertoaru a touze především bavit lidi nejen originálním swingem, ale také vtipnými aranžemi českých hitů, dotáhl velmi rychle k úspěchu. 

Jeho velkolepé hudební show je pod moderátorským a režijním vedením Jiřího Vějdělka. Hlavními solisty jsou Hot Sisters a losangelský intertainer Chuck Wansley.

6. června března, Lucerna Music Bar, 21 h                                          KOUPIT VSTUPENKY
DJABE feat STEVE HACKETT & GULLI BRIEM

Červnový koncert bude nesporně největším dramaturgickým zpestřením letošního ročníku. Člen legendárních GENESIS kytarista Steve Hackett se poprvé představí na APJF s ostřílenými maďarskými muzikanty kapely Djabe. Vyjímečnosti tohoto spojení dodá i další host z Islandu, bubeník a člen nezapomenutelné kapely MEZZOFORTE Gulli Briem. Program koncertu je samozřejmě postaven  na repertoáru Genesis z let, kdy byl Steve Hackett rovnocennou vůdčí osobností a na jeho solové tvorbě během, které vydal 27 alb. / Firth of Fifth, Los Endos, In That Quit Earth, Please Do not Tuch, Ace Of Wands , Fly On A Windshield ... / Zazní i ukázky z jejich společného alba Sardinia Tapes

20. června, AghaRTA Jazz Centrum, 21 h                                        KOUPIT VSTUPENKY
BARBORA TELLINGER QUARTET

Barbora Tellinger - zpěv , John Fresk - piano, Petr Dvorský - Kontrabes, Tomáš Hobzek -bicí

 

Umělci z Jihoafrické republiky nebývají častými hosty na evropských podiích. Velmi rádi přivítáme dva z nich, kteří se ve své zemi těší velké přízni. Zpěvačku Barboru Tellinger s pianistou Johnem Freskem podpoří neméně kvalitní česká rytmika.

27+28. června, AghaRTA Jazz Centrum, 21 h                                        KOUPIT VSTUPENKY
VIKTORIA KLEWIN & BAND

Vikroria Klewin - zpěv, Adam Tvrdý - kytara, Jan Jakubec - basa, Tomáš Hobzek -- bicí

 

Bluesová zpěvačka Viktoria Klewin pochází z Anglie. V Čechách vystupovala poprvé před děma roky. Úspěch jejího turné si vynutil opakování a tak se poprvé představí s českými muzikanty v AghaRTĚ.

 

coded by rhaken.net