Menu

+420 222 211 275 evenings only info@agharta.cz

AGHARTA PRAGUE JAZZ FESTIVAL 2019 

Vážení přátelé,
po dlouhých letech snažení je tento seznam koncertů AghaRTA Prague Jazz Festivalu tím posledním co vám nabízíme. Děkujeme za přízeń v uplynulých osmi letech a těšíme se na setkání při kterémkoli z koncertů. 

AghaRTA

 

23. října, AghaRTA Jazz Centrum, 21 h                                                 KOUPIT VSTUPENKY  

PRG/JFK Dream Band feat. Karel Růžička jr.

Karel Růžička jr.- saxofony, Viktor Jerman - kytara, Vít Pospíšil - klávesy, Vladimír Kliment - bass, Michal Hejna - bicí, Imran Musa Zangi - percuse

 

Na pozvání Přerovského jazzového festivalu přilétá z New Yorku saxofonista Kerel Růžička jr., aby doplnil a povýšil seskupení muzikantů, které spojuje  téměř misionářská radost z fusion jazzu, který byl velmi populární v osmdesátých letech minulého století. Především díky excelentnímu výkonu kytaristy Viktora Jermana, tak před třídenním učinkováním v Přerově, uslyšíte  skladby těch nejlepších představitelů této přijemně se poslouchající hudby jako Lee Ritenou, Fourplay, Pat Metheny, Yellow Jackets, Larry Carlton, Jeff Lorber, Lyle Mays, Marcus Miller a další.   

27. října, AghaRTA Jazz Centrum, 19.30 a 22.00 h                                KOUPIT VSTUPENKY  

JAMISON ROSS 

Bubeník a zpěvák Jamison Ross je "vycházející hvězdou" na americké jazzové scéně. Byl nominován na Grammy, vyhrál anketu časopisu Down Beat jako nejlepší zpěvák a Modern drummer jako bubeník.

https://www.youtube.com/watch?v=uta6RTiXN_U

https://www.jamisonrossmusic.com

28.a 29 října, AghaRTA Jazz Centrum, 21 h                                         KOUPIT VSTUPENKY  

KAREL RŮŽIČKA jr. QUARTET

Karel Růžička jr.: saxofony; Stanislav Mácha: klavír; Petr Dvorský: kontrabas; Jiří Slavíček: bicí

Po 25 letech od své premiery se do AghaRTA Jazz Centra vrací kvarteto The Four, které kdysi tvořili velmi mladí, avšak již skvělí jazzmani. Všichni dnes patří k těm nejrespektovanějším na české hudební scéně a Karel Růžička jr. navíc úspěšně působí v New Yorku. AghaRTA byla jejich domovskou scénou od jejich počátku, kdy vzniklo též album "Space and Rhythm". Nahrávka nyní vychází u příležitosti tohoto mimořádného hudebního setkání v reedici. Na dvou specielních koncertech představí repertoár z vysoko ceněného alba "Grace and Gratitude", které Karel Růžička nahrál v New Yorku se skvělými spoluhráči / John Patitucci, Nate Smith, Jon Covherd /. 

23. listopadu, Lucerna Music Bar, 19.30 h                                                KOUPIT VSTUPENKY                                                       

MIKE STERN & JEFF LORBER Fusion Project              feat. DENNIS CHAMBERS, JIMMY HASLIP

Kdo jiný, než kytarista Mike Stern zakončí letošní a zároveň poslední ročník AghaRTA Prague Jazz Festivalu. Na jaře nahrál nové album s nejlepšími muzikanty ve spolupráci s klávesistou Jeff Lorberem. Dva z nich, bubeníka Dennise Chamberse a basistu Jimmy Haslipa, pozvali společně i na podzimní turné. 

 

 

coded by rhaken.net