L GOLDINGS, P BERNSTEIN, B STEWART

Lucerna Music Bar, 21 hod                                           TICKET ON LINE
22.4. 2014  LARRY GOLDINGS, PETER BERNSTEIN, BILL STEWART

Larry Goldings – Hammond organ; Peter Bernstein – guitar; Bill Stewart – drums

Kytarista Peter Bernstein se představí v Praze poprvé. Spojení s předními muzikanty,  varhaníkem Larry Goldingsem a bubeníkem Bill Stewartem dává tušit, že půjde o skvělé zakončení jarní části festivalu. 

larry goldings organ trio   larry goldings


Poogie Bell 2014

26. & 27.4. 2014  POOGIE BELL BAND

DNES, 14.4. JSME OBDRŽELI TUTO ZPRÁVU A TAK VÁM BOHUŽEL MUSÍME OZNÁMIT, ŽE KONCERT "POOGIE BELL BAND" SE ODKLÁDÁ.
Berme si z toho ponaučení a plaťme včas daně, výživné a další závazky, které máme.

S trochou nepochopení se omlouváme.
AghaRTA

poogie bell


AghaRTA Jazz Centrum, 21 hod                                  TICKET ON LINE
28.4. 2014  LACO DECZI & CELULA NEW YORK

Laco Deczi – trumpet, Jan Aleš – keyboards, Michael Krásný – bass, Vaico Deczi – drums

Když poprvé po revoluci zahrál na Mezinarodním jazzovém festivalu Praha Laco Deczi, nikdo netušil, že jeho návraty budou nekonečné. V roce 1991, tehdy na pozvání Antonína Matznera ve spolupráci s Aghartou, vystoupil s New York Cellula vedle dalších předlistopadových emigrantů, Rudy Linky a George Mraze. Od té doby pravidelně absolvuje každoroční vyprodaná turné po celé České republice i v místech, kde se nikdy jazz nehrál. Nechce se ani věřit, že nedávno oslavil 76. narozeniny, vypadá čím dál lépe, oženil se s mladou ženou, koupil nový dům v Connecticutu a stále neztrácí smysl pro humor ani chuť do nové tvorby.

Z původních amerických spoluhráčů už mu zbyl pouze syn Vajco, kterého ovšem doplnila mladá tuzemská krev, baskytarista Michal Krásný a klavírista Honza Aleš. Dá se tedy říct, že Češi svému navrátilci rozumnějí.

Trumpet player, composer and band leader Laco Deczi was born in Bernolakovo (close to Bratislava, Slovakia) in 1938. In 1960's he was a member of Karel Velebny's SHQ. In 1970 he recorded his solo album "Sentimental Trumpet" with strings. As soloist he took part on the famous big band recording "Jazz Goes To Beat" by Vaclav Zahradnik. In the end of 1967 he founded his own Jazz Celula ensemble and since the beginning of 1970 he was a member of d the Czech Radio Jazz Orchestra (JOCR). Since 1985 he lives in United States where he is a leader of the "Jazz Cellula International".

Laco has performed throughout the United States with a roster of jazz the finest musicians, among them: Elvin Jones, Bill Watrous, Junior Cook, Dave Weckl, Sonny Costanzo, just to name a few.


AghaRTA Jazz Centrum, 21 hod                                  TICKET ON LINE
18.5. 2014  UNIFIED PRESENCE

David Gilmore – guitar, Reggie Washington – bass, Gene Lake – drums

Kytarista David Gilmore se v Praze na AghaRTA Prague Jazz Festivalu poprvé objevil v listopadu roku 1995 coby člen septetu Wayne Shortera (mimojiné s pianistkou Rachel Z a bubeníkem Will Calhounem). Zkraje roku 1996 pak doprovázel Triloka Gurtu (mj. s basistou Chrisem Minh Doky). Do svého projektu Unified Presence si přizval dlouholetého spoluhráče bubneníka Gena Lakea (na APJF hrál s Dave Fiuczinskim a Jimem Beardem) a basistu Brada Jonese.   

David Gilmore’s ‘angular, bassdriven funk’ “runs on jet fuel.”   _JazzTimes/December 2006
“David Gilmore’s …volcanic guitar has the in-your-face funk, a certain edge and explosive energy.”   _AllAboutjazz.com
“Gilmore is one of the baddest guitarists on the planet.”   _All About Jazz/2006
“Gilmore’s bad boy quartet played a pulse racing rush of torqued Herbie-Ron-Tony-Miles-modals that Gilmore bridge flipped into a hysterical eight minute abstract of ‘70s Mahavishnu speed jag.”   _JazzTimes

video


AghaRTA Jazz Centrum, 21 hod                                  TICKET ON LINE
24.5. 2014  
THUMBSCREW

Mary Halvorson – guitar, Michael Formanek – bass, Tomas Fujiwara – drums

“Thumbscrew is a very exciting group that highlights intricate and emotionally-driven compositions focused on intense interactions between instruments. One of the most exciting bands currently playing” — Cisco Bradley, jazzrightnow.com

The trio Thumbscrew came about by accident, after bassist Michael Formanek subbed in a band including guitarist Mary Halvorson and drummer Tomas Fujiwara. Something special happened among them right away, so they formed a trio, a co-operative in the truest sense. They play originals by all hands, compositions whose rhythms may surge or lag or veer sideways according to their own internal logic. Bass and drums solo within the ensemble, not in quarantine. No one needs to be loudest. The blend is tight: one string (or metal) sound may bleed into another. It’s something to hear—something twisty and turny and always on the move.


SCOTT BRADLEE & POSTMODERN JUKEBOX

Lucerna Music Bar, 21 hod                                           TICKET ON LINE
25.6. 2014  
SCOTT BRADLEE & POSTMODERN JUKEBOX

Ještě před tím, než se všichni rozjedeme na prázdniny do přírody, na vodu, do chalup nebo k moři, máme možnost vidět velmi originální koncert. Na své první evropské turné se vydává v červnu kapela, jejíž live videa na youtube baví celý svět.
Scott Bradlee a jeho partička Postmodern Jukebox s velkým nadhledem a humorem předvádí cover verze známých hitů mnoha hudebních stylů, jako například:Careless Whisper Vyprodané první koncerty v USA dávají tušit úspěch i evropského turné.
AghaRTA Prague Jazz Festival je potěšen býti jeho součástí. Je totiž nesporné, že půjde o nejveselejší večer AghaRTA Prague Jazz Festivalu v jeho třiadvacetileté historii. 

youtube   facebook


partneři festivalu:   


ohlédnutí za uplynulými koncerty najdete ve fotogalerii