Menu

+420 222 211 275 evenings only info@agharta.cz

PRAGUE JAZZ WEEKend 2016 – STAROMĚSTSKÉ NÁM. – OPEN AIR  

pátek, 29. července  /  16 - 22 h

 

16.00   ONDŘEJ KABRNA & FLYING POWER  
Ondřej Kabrna: klávesy, Kryštof Tomeček: kytara, baskytara, Jakub Nývlt: bicí
Nejnovější formace kolem Ondřeje Kabrny, který střídá piano, hammond organ, syntezátory, Kryštof Tomeček střídá kytaru s baskytarou. Výsledná hudba nezná zvukové mantinely, neboť Jakub Nývlt jde až na hranici zvukových možností bicí soupravy. Krédo: slibujeme hudbu, která vás nebude nudit, byť ji možná nebudete umět někam zařadit. My se o to ani nesnažíme. :-))

17.30  ADAM TVRDÝ / BRIAN CHARETTE PROJECT
Adam Tvrdý: kytara, Brian Charette: varhany Hammond, Petr Mikeš: bicí
Nové album "Suspicious Activities" tohoto výrazného tria vyšlo nedávno. Nová tvář českého jazzu, vynikající kytarista a skladatel Adam Tvrdý si ke spolupráci na svém druhém albu pozval skvělého amerického hráče na Hammondovy varhany Briana Charetta. 

19.00   ST JOHNNY
Jan Stehlík: zpěv, kytara, Wimpy: baskytara, Pavel Plánka: bicí
St. JOHNNY je jediná kapela v ČR hrající jump-blues 50tých let. St. JOHNNY (Stehlík Jan, 1975, Plzeň) založil kapelu v roce 2005, inspirován svými cestami po USA. Jeho syrový pěvecký projev, stylová hra na kytaru a záliba ve starých aparátech jsou zárukou autentického bluesového zvuku jeho kapely. V jeho repertoáru najdete jak vlastní tvorbu, tak i osvědčené bluesové standardy.

20.30   RHYTHM DESPERADOS 
Boris Urbánek: klávesy, Michal Žáček: saxofon, flétna, Zdeněk Tichota: baskytara, Michal Hejna: bicí, Imran Musa Zangi: perkuse
Rhythm Desperados hrající kombinaci jazzu, latin jazzu a funku prostě nesmí chybět na programu klubu. Pravidelná energická vystoupení této veselé ostravsko-pražské partičky v AghaRTA Jazz Centru patří vždy k mimořádným zážitkům. A to nejen pro samotné hudebníky, ale především pro návštěvníky klubu. 

 

sobota, 30. července  / 16 - 22 h 

 

16.00  FRANTIŠEK UHLÍŘ TEAM
František Uhlíř: kontrabas, Andy Schofield: saxofon, Adam Tvrdý: kytara, Jaromír Helešic: bicí
Svůj Team sestavil v roce 1987 kontrabasista František Uhlíř, který patří ke generaci hráčů na kontrabas ve světě označované jako „česká basová škola“. Komorní hudba skupiny F.U.T. je pečlivě vybalancovaná a vyvěrá ze vzájemné interakce jednotlivých hráčů, kteří nabízejí překvapující možnosti změny barev a výrazu.

17.30  ŠTĚPÁN MARKOVIČ & AghaRTA GANG
Štěpán Markovič: saxofon, Boris Urbánek: klávesy, Vít Švec: kontrabas, Michal Hejna: bicí  
Náhodné hudební setkání starých přátel v roce 2007 dalo důvod ke vzniku kapely, která pravidelně vystupuje převážně v klubu AghaRTA. Z Ostravy cestuje klávesita Boris Urbánek, výrazná osobnost moravského jazzu, která s iniciátorem kapely, bubeníkem Michalem Hejnou, hrála poprvé se svou Jazzovou laboratoří již v roce 1982. Ve stejném roce se Michal Hejna potkal se Štěpánem Markovičem v tehdy velmi uznávané skupině E.S.P. a také se spolužákem z Konzervatoře Vítkem Švecem v big bandu Transjazz. V roce 2009 vznikla nahrávka “There is Hope” (ARTA Records), na které jsou nahrány mimo jiné i skladby z dob Jazzové Laboratoře, Urbánkova „Na zlatou neděli“ a „Ježek v kleci“ Jaroslava Šimíčka.  

19.00  TOUGH 3 
Adam Tvrdý: kytara, Jan Jakubec: baskytara, Jiří Stivín: bicí 
Tough 3 je nové trio Adama Tvrdého, kytaristy a skladatele s expresivním multižánrovým projevem. Ve svých interpretacích a improvizacích sleduje hlavně vlastní tvůrčí myšlenky a zároveň respektuje tradice a slovník daného hudebního stylu. Adamovu vlastní tvorbu lze označit jako soudobý nebo moderní jazz, přičemž jsou v ní slyšet prvky stylů, kterými je nejvíce ovlivněn (blues, klasický rock, moderní a klasický jazz, latinská hudba, klasická hudba).

20.30  PETR KROUTIL & HIS BROTHERS 
Petr Kroutil: saxofon, zpěv, kytara, Boris Urbánek: klávesy, Vít Švec: kontrabas, Michal Hejna: bicí, Imran Musa Zangi: perkuse 
Seskupení vzniklo kolem charismatického frontmana, herce, saxofonisty a zpěváka Petra Kroutila. Jeho jméno si vybavíte při vzpomínce na povedený televizní seriál Vzpomínka na prima sezonu, kde ztvárnil hlavního hrdinu Dany Smiřického. Úspěch seriálu umožnil Petrovi odcestovat do USA, kde studoval na prestižní Berklee College of Music a následně vstřebával hudební podněty v Nepálu. Vedle četných koncertů v obměněných sestavách svého "Petr Kroutil Orchestra" kdekoli, pravidelně vystupuje od konce roku 2011 s velkým ohlasem v exluzivně se svými jazzovými "bratry" v AghaRTĚ. Program koncertů je brilantní kombinací swingu, smooth jazzu, rocku, popu i reggae. Multižánrová show v jeho podání je svým způsobem v Čechách naprosto unikátní. Nabízí totiž nejen kvalitní hudbu, která propojuje jazz a pop music 80. a 90. let, zahranou předními jazzovými hudebníky, ale i příjemné pobavení. 

 

neděle, 31. července  / 16 - 22 h

 

16.00  JOSEF VEJVODA TRIO
Josef Vejvoda: bicí, Kryštof Marek: piano, Ondřej Štajnochr: kontrabas 
Kapelník Josef Vejvoda se mnohá léta podílí jako špičkový bubeník na mnoha projektech české jazzové scény. Jeho trio natočilo řadu snímků na CD, pro rozhlas a televizi a vystupovalo na mnoha pódiích u nás i v zahraničí. Repertoár tvoří kompozice všech tří členů souboru.

17.30  FRANTIŠEK KOP QUARTET 
František Kop: saxofony, Petr Malásek: piano, Martin Lehký: baskytara, Pavel Zbořil: bicí
Kapela složená z nejlepších muzikantů pražské jazzové scény. Ve výběru repertoáru je kladen důraz na vlastní tvorbu, která směřuje k větší prokomponovanosti jednotlivých skladeb. Stylové rozpětí původních kompozic je poměrně široké, inspirace přichází z rozličných hudebními žánrů (modern jazz, blues, funk, latin).

19.00  LUBOŠ ANDRŠT GROUP
Luboš Andršt: kytara, Filip Benešovský: baskytara, Ondřej Kabrna: klávesy, Michal Hejna: bicí
Výrazná osobnost českého jazzu Luboš Andršt je právem označován za nejlepšího domácího bluesového kytaristu. Je také výborný skladatel. Právě jeho nezaměnitelné harmonické skladby, ve kterých se odráží vlivy latin music, jazzu a blues tvoří vedle zkušených výkonů všech členů originální zvuk skupiny Luboš Andršt Group. Pravdivý důkaz o tom naleznete na zatím posledním albu kapely "Moment in Time" (Arta records).

20.30  AghaRTA BAND  
Adam Tvrdý: kytara, Ondřej Kabrna: piano, Vít Švec: kontrabas, Michal Hejna: bicí, Imran Musa Zangi: perkuse
Jak vyplývá z názvu, tuto kapelu můžete slyšet pouze v AghaRTĚ. Bubeník a manažer klubu Michal Hejna, pravidelně zve hudebníky a přátele, se kterými rád hraje. Především citlivého a romantického klavíristu Ondřeje Kabrnu, basistu Vítka Švece a v neposlední řadě všestranného kytaristu Adama Tvrdého. Na zavěr festivalu nemůže mezi hosty chybět samozřejmě ani Imran Musa Zangi. Repertoár odráží hudební vkus všech zúčastněných včetně jejich kompozic a cover verzí dalších slavných skladatelů jako Lalo Schifrin, Duke Ellington, Miles Davis a Beatles. 


KONCERTY JSOU PRO DIVÁKY/POSLUCHAČE ZDARMA.                                                                                 FOTOGRAFIE Z MINULÝCH ROČNÍKŮ


Přehlídku PRAGUE JAZZ WEEKend podpořily 
      

coded by rhaken.net